تبلیغات
بوی یاس

بوی یاس
وبلاگ سیاسی مذهبی بوی یاس (فدایی ولایت )

مشروح سخنان حضرت آقا امام خامنه ای  در خطبه‌های نماز جمعه تهران
قسمت دوم

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، مقام معظم رهبری در ادامه سخنان خود در خطبه اول نمازجمعه امروز 15بهمن تهران ادامه دادند: حالا همه می‌دانند كه آمریكا، اروپا، دستیاران و دنباله‌روهایشان با همه فشاری كه آوردند نتوانستند بر جمهوری اسلامی فائق بیایند و آن را به عقب نشینی وادار كنند؛ این به دست خود دشمنان ایران،‌ ملت ایران شناخته شد. یعنی كمك شد به معرفی ملت ایران، در قضایای دیگر هم همین جور است.

* خودكفایی كامل ایران در تولید بنزین تا 22 بهمن امسال


مقام معظم رهبری با اشاره به تحریم بنزین از سوی غربی‌ها و صحبت‌های آنها مبنی بر عدم واردات بنزین به ایران، فرمودند: خب ما وارد كننده بنزین بودیم و هستیم؛ گفتند می‌خواهیم جلوی ورود بنزین را بگیریم؛ جنجال، هیاهو و سرو صدا كردند و تحلیلگرانشان پیش‌بینی كرده و گفتند كه كشور شلوغ خواهد شد و مردم چه خواهند كرد، ‌این موجب شد كه مسئولان كشور به فكر تولید بیشتر بنزین بیافتند و امروز طبق گزارشاتی كه من دارم البته تا 22 بهمن، به توفیق الهی كشور به طور كامل از واردات بنزین بی‌نیاز می‌شود.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاكید كردند: طبق گزارشی كه به بنده دادند بعد از 22بهمن ما حتی می‌توانیم بنزین را صادر كنیم كه دستورش را هم داده‌اند كه بنزین را بتوانیم صادر كنیم.


رهبر معظم انقلاب اضافه كردند: این جنجال آنها به نفع ملت ایران تمام شد؛ ناظران بین‌المللی هم این را دیدند؛ در همه قضایا همین جور است.


ایشان با بیان اینكه در تحریم سلاح در دوران جنگ هم همین جور بود،‌ تاكید كردند: در ایجاد جریان موازی و افراطی اسلامی هم همین جور است؛ آمدند در همسایگی ما یك جریان افراطی اسلامی را به وجود آوردند برای تنه زدن جمهوری اسلامی حالا آفتی شده است و به جان خودشان افتاده و نمی‌توانند جلویشان را بگیرند و نمی‌دانند چه طوری آن را علاج كنند.


* 9دی و 22 بهمن پارسال جزء ایام‌الله به معنای حقیقی كلمه بود


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان كردند: در همین فتنه 88 همین جور بود؛ جنجال و هیاهو كردند كه جمهوری اسلامی تمام شد و رفت و اختلافات شد، بعد نگاه كردند دیدند ملت ایران فائق آمد؛ 9دی و 22 بهمن پارسال جزء ایام‌الله به معنای حقیقی كلمه بود.


ایشان افزودند: دل‌ها دست خداست و خدای متعال این دل‌ها را به وسط صحنه آورد و ملت ایران عظمت خود را نشان داد و هر كار می‌كنند به ضررشان تمام می‌شود و بعد از این هم همین جور خواهد بود.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینكه در هر پدیده‌ای اگر بخواهیم اهمیت این پدیده و همچنین موفقیت این كار را تشخیص بدهیم باید نگاه كنیم ببینیم این پدیده چه قدر توانسته است الگوسازی كند و سرمشق واقع شود و چقدر استقامت و ثبات به خرج داده و پای حرف خود ایستاده است،‌فرمودند: انقلاب‌‌ها هم همین جورند، یك انقلاب اگر بخواهد بر روی ذهن و عمل دیگران تاثیر بگذارد و الگو واقع شود خصوصیاتی باید داشته باشد كه مهم‌ترین این خصوصیات همین ثبات و استقامت و ایستادگی است.


رهبر معظم انقلاب ادامه دادند: اگر این‌ها شد، انقلاب برای دیگران الگو واقع خواهد شد و الّا برق‌هایی كه یك جا بزند و خاموش شود خیلی نمی‌تواند الگوسازی كند و دیگر نمی‌تواند دیگران را به دنباله‌روی از خود تشویق كنند.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای انقلاب ما را اینگونه توصیف كردند و افزودند: انقلاب ما توانسته است الهام بخش و الگو ساز باشد و این بر اثر ثبات، استقامت و ایستادگی بر اصول و پایه‌های اصلی است كه این انقلاب به وسیله امام اعلام كرد.


ایشان با بیان اینكه این انقلاب ایستادگی كرد‌، فرمودند:‌ من در این مورد هم چند نمونه عرض بكنم؛ یك نمونه اسلامی بودن است، از اول امام گفت انقلاب ما اسلامی است و مبتنی بر اسلام است.


رهبر معظم انقلاب در ادامه فرمودند: در دنیا هو و جنجال زیاد شد و گفتند كه اسلامی بودن با دموكراسی نمی‌سازد، اسلامی بودند ارتجاع و عقب‌گرد است،‌ احكام اسلام قابل پیاده شدن نیست و چه و چه و یك عده هم صدای آنها را داخل كشور منعكس كردند؛ كتاب و مقاله نوشتند،‌ شایعه پخش كردند برای اینكه جمهوری اسلامی را از پایبندی به اسلام وادار به عقب‌نشینی كنند اما جمهوری اسلامی ایستاد و تسلیم هوچی‌گری‌ها نشد.


ایشان تصریح كردند: بله ما اسلامی هستیم و به این افتخار می‌كنیم و ثابت می‌كنیم كه راه نجات بشر این است و این نكته را جمهوری اسلامی با صدای بلند به همه دنیا اعلام كرد.


مقام معظم رهبری تاكید كردند: شما بعد از 32 سال به جامعه ما نگاه كنید؛ رفتارها از روز اول اگر اسلامی‌تر نباشد حداقل مثل روز اول پیروزی انقلاب است.


ایشان با بیان اینكه جوانان ما جوان‌هایی هستند كه امام و دوران جنگ را ندیدند و از انقلاب چیزی به یادشان نیست اما پایبندی‌شان و التزامشان به مبانی اسلام از بعضی ما پیرمردها بهتر قوی‌تر است، فرمودند: مسئولین كشور افتخار می‌كنند به اسلامی بودن، در طول این 32 سال البته خیلی تلاش شد در داخل تشكیلات حكومتی حتی كسانی بودند كه تلاش كردند شاید بتوانند راه‌هایی به صورت زیگزاگی در بیاورند و تدریجا دور كنند و زاویه بدهند، اما نتوانستند.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به مسئله مردم سالاری در انقلاب اسلامی افزودند: از اول امام اعلام كرد كه باید مردم نظر بدهند چه در اصل انتخاب جمهوری اسلامی، چه در تدوین قانون اساسی و چه در پذیرش آن قانون؛ قانونی كه در مجلس خبرگان تصویب شده بود، چه در انتخاب رئیس جمهور و چه در انتخاب مجلس؛‌ 32 سال از انقلاب می‌گذرد؛ ما با محاسبه رفراندوم‌هایی كه شده است 33 تا حضور مردم داشتیم، ‌در طول 32 سال 32 یا 33 مرتبه مردم رفته‌اند و رای داده‌اند وانتخاب كرده‌اند یعنی به طور متوسط سالی یكی.


* مردمسالاری واقعی در ایران


ایشان با بیان اینكه در دوران جنگ تهران زیر بمباران بود اما انتخابات تعطیل نشد، افزودند: در شهرهای دیگری كه موشك‌باران رژیم صدام بود هم انتخابات تعطیل نشد، یك دوره در یكی از دوره‌های مجلس فشار آوردند شاید بتوانند به دلایل سیاسی خودشان انتخابات را تاخیر بیندازند اما موفق نشدند، تا امروز انتخابات جمهوری اسلامی و حضور مردم یك روز تاخیر نشده است كه این یعنی مردم سالاری.


مقام معظم رهبری ادامه دادند: روز اول امام گفت و بر جمهوری اسلامی بر سر این مردم سالاری ایستاد و قبول نكرد كه از مردم سالاری عبور كند،‌ امروز مسئولین كشور از خبرگان رهبری كه رهبر را نصب یا عزل می‌كنند گرفته تا ریاست جمهوری تا مجلس و شوراها، منتخبین مردم هستند، جریان‌های گوناگون هم سر كار آمدند؛ این جور هم نبوده است كه ما بگوییم تنها یك جریان بوده،‌ گرایش‌‌های سیاسی از اول تا امروز در این چند رئیس جمهوری كه سر كار آمدند هر كدام یك جهت‌گیری و یك شكل داشتند و همه با انتخاب مردم بر سر كار آمدند.


* حركت جمهوری اسلامی به سوی عدالت اجتماعی هیچگاه متوقف نشده است


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینكه نمونه بعدی، نمونه عدالت اجتماعی است، تاكید كردند: از اول امام اعلام عدالت كردند؛ خوب عدالت اجتماعی از همه این كارها سخت‌تر است؛ از حفظ مردم سالاری و بقیه كارهایی كه در جمهوری اسلامی شده است، استقرار عدالت اجتماعی كار سخت‌تر و دشوارتری است، نمی‌گویم كه ما تا امروز توانستیم به طور كامل عدالت اجتماعی را مستقر كنیم، نه! عدالتی كه اسلام از ما خواسته است با آنچه كه امروز در جامعه ما است فاصله دارد اما حركت به سمت عدالت اجتماعی متوقف نشد و ادامه پیدا كرد و روز به روز شدیدتر شده است؛ امروز حركت به سمت عدالت اجتماعی از سال‌ها و دوره‌‌های قبل هم بیشتر است.


* تقدیر از سفرهای استانی دولت


ایشان با بیان اینكه یكی از نمونه‌های عدالت اجتماعی تقسیم و توزیع متناسب فرصت‌های كشور است،‌ افزودند: در نظام‌های غافل از این حقیقت اجتماعی بر روی طبقه خاصی تكیه می‌شود و بر روی مناطق خاصی از كشور تكیه می‌شود؛ در جمهوری اسلامی هر چه پیش می‌آییم تا امروز كه 32 سال گذشته است این معنا را قوی‌تر می‌بینیم، روستاها و شهرهای دوردست در حوزه مراقبت قرار می‌گیرند،‌ این همه مسكن‌سازی در روستاها و جاده‌سازی به سمت شهرهای دور كشور و روستاها و راه‌های ارتباطی،‌ارتباط‌های گوناگون و نیروی برق، ‌آب، تلفن، امكانات زندگی اینها در سرتاسر كشور توزیع شده است.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به سفرهای استانی دولت بیان كردند: این سفرهایی كه مسئولان كشور به استان‌ها و شهرهای مختلف می‌كنند، بعضی از این شهرهای دور دست تصور هم نمی‌كردند كه یك مسئول 2 را ببینند اما حالا می‌بینند كه مسئولان بالای كشور می‌روند سراغ اینها كه این مسائل خیلی با اهمیت است.


مقام معظم رهبری فرمودند: وقتی انسان رفت و مشكلات را دید برای برطرف كردن مشكلات انگیزه به وجود می‌آید و همین استقرار عدالت اجتماعی است، داریم می‌ریم به سمت عدالت اجتماعی.


* سطح زندگی مسئولان جمهوری اسلامی باید مطابق ضعیف‌ترین اقشار جامعه باشد


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به زندگی مسئولان در انقلاب اسلامی فرمودند: آنچه در دنیا مشاهده می‌كنیم زندگی‌های اشرافی است؛ كسی كه به حكومت می‌رسد و رئیس جمهور می‌شود یا یك مقام بالایی پیدا می‌كند زندگی‌اش از این رو به آن رو می‌شود اما در كشور ما نه. البته ما و امثال بنده باید زندگی‌مان را مطابق با ضعیف‌ترین اقشار جامعه قرار بدهیم كه‌ نتوانستیم و این توفیق را نداشتیم، اما زندگی مسئولین كشور به حمدالله بر اساس زندگی متوسط مردم است، گاهی پایین‌تر از متوسط مردم، اینها خیلی با ارزش است.


* هدفمندكردن یارانه‌ها كار بزرگی است


ایشان ادامه دادند: ‌همین مسئله سهام عدالت و مسكن روستایی و همین هدفمند كردن یارانه‌ها یك كار بزرگی است كه اگر انشاءالله مسئولین كشور بتوانند خوب این را عمل كنند خیلی مهم است.


* هدفمندكردن یارانه‌ها جلوی برخی ظلم‌ها را می‌گیرد


رهبر معظم انقلاب با اشاره به پرداخت یارانه برق به مردم افزودند: آنكسی كه در خانه چلچراغ و لوستر روشن می‌كند و مصرف برق بیشتری دارد كجا و آن كسی كه یك شعله یا دو شعله برق در خانه دارد كجا؟ آن كه ثروتمندتر است بیشتر از آن یارانه استفاده می‌كرد؛ این ظلم بود؛ می‌خواهند جلوی این ظلم را بگیرند.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاكید كردند: نظام بر روی شعار "عدالت اجتماعی " ایستاده است.


ایشان با اشاره به استكبارستیزی انقلاب اسلامی فرمودند: در مقابل فشارها ایستادیم، این كار سختی بود اما جمهوری اسلامی توانست این كار سخت را با موفقیت انجام بدهد.


رهبر معظم انقلاب ادامه دادند: خیلی‌ها بودند كه اول انقلاب وقتی انقلاب پیروز شد گفتند دیگر بس است، برویم و به آمریكایی‌ها مسائل را تمام كنیم؛ این معنایش این بود كه شعار ظلم‌ستیزی انقلاب تخطئه شود.


حضرت‌آیت‌الله خامنه‌ای ادامه دادند:‌ در طول زمان دنبال این بودند كه برویم با آمریكا همراه بشویم؛ آن كسی كه دشمن اصلی ما است برویم زیر بال او و به دامن او پناه ببریم؛‌ این حرف فروختن قضیه فلسطین است. معنای این حرف اغماض كردن جنایات آمریكا و افغانستان و امثال اینها هست.


ایشان خاطرنشان كردند: معنای این چشم بستن بر روی این همه ظلمی است كه آمریكا در جهان انجام می‌دهد و ظلمی كه به ملت‌ها می‌كند؛ یعنی اعتراض نكنید؛ خب عادی كردن روابط معنایش این است كه ملت و مسئولین ایران نتوانند صریح حرفشان را بزنند.


رهبر معظم انقلاب با بیان اینكه این ثبات و استقامت پر زحمت اما با بركت، تاكید كردند: این اتفاق رحمت الهی و توجه ملت‌ها را جلب كرد؛ این ایستادگی شما ملت ایران ظرف این 32 سال بر روی شعارهای اصلی انقلاب، این بركت بزرگ را داشته كه امروز دنیا با عظمت نگاه می‌كند و مسئولین كشور شما وقتی به كشورهای مختلف سفر می‌كنند آن جور استقبالی از آنها می‌شود.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینكه وقتی محبوبیت شخصیت‌های سیاسی را می‌خواهند محاسبه كنند مسئولین كشور شما در ردیف اول قرار می‌گیرند‌، افزودند: ملت ایران كارش الگو شد و هر روز داریم مشاهده‌ می‌كنیم این بركت را و این خصوصیت از خصوصیاتی است كه جز با گذشت زمان معلوم نمی‌شد؛ این ثبات و استقامت امروز در كشور مصر انعكاس صدای شما است.


رهبر معظم انقلاب ادامه دادند: آن رئیس‌جمهور آمریكا در دوره انقلاب همین چند روز پیش مصاحبه كرده و گفته این صداهایی كه در مصر شنیده می‌شود برای من آشنا است، یعنی آنچه در قاهره امروز شنیده می‌شود در تهران آن روزهای ریاست جمهوری او شنیده می‌شد؛ اینها را دنیا دارد قضاوت می‌كند.


ایشان در پایان خطبه اول فرمودند: امثال دهه فجر ما مهم، حساس و پرشور و حال است و انشاءالله راهپیمایی 22 بهمن بر همه این افتخارات شما ملت عزیز خواهد افزود.


* حوادث ‌مصر و تونس یك زلزله واقعی است


رهبر معظم انقلاب در ابتدای سخنان خود این حوادث را بسیار مهم و یك زلزله واقعی خواندند و افزودند: اگر ملت مصر به كمك و توفیق الهی بتواند این كار را پیش ببرد، آنچه برای سیاست‌های آمریكا در منطقه بوجود خواهد آمد یك شكست غیرقابل جبران است.


ایشان ادامه دادند: امروز بیش از خود مسئولان فراری تونس و مسئولان مصری، اسرائیلی‌ها نگران این حوادث هستند؛ دشمنان صهیونیسم بیش از همه نگرانند و می‌دانند كه اگر مصر از هم‌پیمانی آنها دست بكشد و در جایگاه حقیقی خود قرار بگیرد چه اتفاق عظیمی در این منطقه خواهد افتاد و پیش‌بینی‌های امام بزرگوار ما تحقق پیدا خواهد كرد لذا حوادث فوق‌العاده مهم است.


* عامل اصلی قیام‌های مصر و تونس نوكری سران‌ آنها نسبت به آمریكاست


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تحلیل‌های جهانی درباره حوادث تونس و مصر، خاطرنشان كردند: در این تحلیل‌ها سعی می‌كنند عامل اصلی این قیام‌ها ندیده گرفته شود، و اشاره به مسائل اقتصادی و غیراقتصادی می‌كنند كه البته این مسائل در حوادث اخیر مؤثر است اما عامل اصلی این حركت عظیم مردم در تونس و در اوج آن در مصر احساس تحقیری است كه در مردم به خاطر وضعیت سرانشان و نوكری آنها نسبت به آمریكا به وجود آمد.


* "نامبارك " مصر ملت مصر را ذلیل كرد


ایشان رئیس‌جمهور مصر را "نامبارك " خطاب كردند و با بیان اینكه "این نامبارك مصر ملت مصر را ذلیل كرد "، اظهار داشتند: در تونس نیز این رئیس‌جمهور فراری، بن‌علی، به طور كامل وابسته به آمریكا بود و حتی گزارش‌هایی داریم كه وی وابسته به سازمان جاسوسی آمریكا(سیا) بود.


* وابستگی كامل رئیس جمهور سابق تونس به آمریكا و "سیا "


ایشان در ادامه سخنانشان با اشاره به وابستگی كامل زین‌العابدین بن‌علی رئیس‌جمهور فراری تونس به آمریكا و سازمان جاسوسی این كشور، تصریح كردند: برای یك ملت بسیار سخت است كه رئیس‌ یك ملت آنهم با آن تبختر و نخوت كه آدم بسیار متكبری بود، نوكر رسمی دستگاه‌های آمریكایی باشد.


رهبر معظم انقلاب با بیان اینكه "‌بن‌علی سال‌ها با شدت و حدت علیه مسائل مردم از جمله مسائل دین، حكومت كرد "، ادامه دادند: در تونس كه یك كشور مسلمان و دارای سابقه طولانی اسلامی است و مفاخری از این كشور در فرهنگ اسلامی برخاسته‌اند، مردم در زمان بن‌علی برای رفتن به مسجد می‌بایست كارت ویژه ورود به مسجد كه دولت صادر می‌كرد و به همه نمی‌داد، داشته باشند و اجازه رفتن به مسجد داده نمی‌شد و حتی اجازه نماز فرادا در مساجد داده نمی‌شد و حجاب نیز رسماً ممنوع بود.


* اسلام‌خواهی ‌یكی از انگیزه‌های مهم مردم تونس است


حضرت آ‌یت‌الله خامنه‌ای اسلام‌خواهی را یكی از انگیزه‌های مهم مردم تونس برشمردند و افزودند: به مجرد اینكه این خائن از كشورش فرار كرد و اوضاع به هم ریخت، دختران دانشجو با حجاب به دانشگاه‌ها رفتند كه این نشان‌دهنده انگیزه عمیق اسلامی است، ولی این موضوع را تحلیل‌گران غربی می‌خواهند كتمان كرده و مخفی نگهدارند.


* وابستگی به آمریكا؛ علت دیگر قیام مردم تونس علیه "بن‌علی "


ایشان وابستگی به آمریكا را یكی از علل قیام مردم تونس علیه سردمدارانشان عنوان كرده و افزودند: آمریكائی‌ها مایل نیستند كه این موضوع گفته شود كه علت قیام مردم تونس و اوج آن در مصر "وابستگی " است. اما این حقیقت قضیه است، البته در تونس یك تغییر سطحی انجام شد و رئیس‌جمهور آن فرار كرد اما دستگاه او هنوز سر كار است و خداكند مردم در كشور تونس به درستی به موقعیت خود توجه كنند و مبادا دشمن بتواند آنها را فریب دهد.


رهبر فرزانه انقلاب اسلامی كشور مصر را یك كشور بسیار مهم خواندند و تأكید كردند: مصر اولین كشور اسلامی است كه با فرهنگ غربی آشنا شد. اواخر قرن هجدهم شروع آشنایی مصر با فرهنگ غربی و اروپایی بود و اولین كشور اسلامی بود كه در مقابل آن فرهنگ اروپایی و غربی ایستاد و عیوب آن را فهمید و در مقابل آن مقاومت كرد.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: سید جمال‌الدین بزرگ، آن مرد اسلام‌خواه شجاع مبارز، بهترین جایی را كه برای مبارزات خود توانست پیدا كند مصر بود و شاگردانی از جمله «محمد عبده» داشت. حركات اسلام‌خواهی در مصر چنین سابقه‌ای دارد و شخصیت‌های بزرگی از لحاظ سیاسی و فرهنگی در این كشور بودند كه همه آزادی‌خواه هستند و بدین ترتیب مصر رهبر دنیای عرب به لحاظ فكری و سیاسی شد و در دوره طولانی‌ای كشورهای عرب به مصر نگاه می‌كردند.


"اسلام‌خواهی و آزادی‌خواهی در مصر موج می‌زد و البته فرصت‌های خوبی در اختیار مردم آن قرار نگرفت جز فرصت‌هایی كوتاه. مصر اولین و بزرگترین كشوری بود كه به اتفاق سوریه برای قضیه فلسطین وارد جنگ شد؛ در حالی كه هیچ‌یك از كشورهای دیگر اسلامی در این چند جنگ با اسرائیل ورود پیدا نكردند اما كشور مصر سربازان، ارتش، مردم و پشتیبانی‌های خود را گسیل داشت. "


* حسنی مبارك دشمن آزادی‌خواهی و نوكر صهیونیست‌هاست


ایشان با بیان اینكه مصر ملجأ و پناه فلسطینی‌ها محسوب می‌شد و حتی ملجأ و پناه بسیاری از انقلابیون دیگر كشورها بود، ادامه دادند: چنین كشوری 30 سال دست كسی افتاده كه نه فقط آزادی‌خواه نیست، بلكه دشمن آزادی‌خواهی است و نه فقط ضدصهیونیست‌ نیست بلكه همراه، همكار، امین و به یك معنا نوكر صهیونیست‌هاست. كشوری كه آن روز پرچم مبارزات ضدصهیونیستی در آن به همه دنیای عرب الهام بخش بود، كارش به جایی رسید كه اسرائیلی‌ها و دشمنان صهیونیستی در همه فعالیت‌هایی كه علیه فلسطینی‌ها انجام می‌دادند متكی به كمك این نامبارك شدند.


* اگر مبارك به صهیونیست‌ها كمك نمی‌كرد، غزه محاصره نمی‌شد


رهبر معظم انقلاب اسلامی به جنگ غزه اشاره كردند و با بیان اینكه "مردمی كه در غزه محاصره بودند الان چهار سال است كه در محاصره قرار دارند‌ " فرمودند: اگر در جنگ غزه حسنی مبارك به اسرائیلی‌ها كمك نمی‌كرد آنها نمی‌توانستند غزه را محاصره كنند. در جنگ 22 روزه غزه مرد و زن و كودك فلسطینی‌ها به وسیله آتش اسرائیلی سوختند و نابود شدند و خانه‌های آنها تخریب شد و نگذاشتند كاروان‌های كمك‌رسانی نه فقط از خود مصر بلكه حتی از دیگر كشورها از جمله مردم ایران نیز از مصر عبور كنند كه در واقع حسنی مبارك اجازه این كار را نداد.


* اطاعت محض رژیم كنونی مصر از آمریكا و اسرائیل عامل اصلی قیام مردم است


ایشان افزودند: این وضعیت حاكم در مصر مردم این كشور را به ستوه آورد و مردم مصر به خاطر طرفداری رژیم كنونی این كشور از اسرائیل و به خاطر دنباله‌روی و اطاعت محض آن از آمریكا احساس ذلت و حقارت می‌كنند كه این عامل اصلی حركت مردم مصر است. این حركت مردم مسلمان مصر از نماز جمعه و مساجد شروع شد و شعارها،‌ شعارهای الله اكبر است و مردم شعارهای دینی می‌دهند و قوی‌ترین جریان مبارز در آنجا جریان اسلامی است و می‌خواهند این ذلت را از روی خود پاك كنند، امّا غربی‌ها نمی‌گذارند این تحلیل‌ در بین ملت‌ها و افكار عمومی عالم رواج پیدا كند و دائم به مسائل اقتصادی اشاره می‌كنند.


* چند صدهزار نفر از فقرای قاهره در قبرستان‌ها زندگی می‌كنند؛ 40 درصد مردم ‌زیر خط فقر


ایشان در بخشی از سخنانشان در این باره با بیان اینكه "این هم حقیقتی است كه نوكری شخصی مانند حسنی مبارك نسبت به آمریكا نتوانست یك قدم مصر را به سمت شكوفایی پیش ببرد " تأكید كردند: 40 درصد مردم مصر زیر خط فقر هستند و آنطور كه گزارش‌های مسلم برای بنده رسیده است، چند صدهزار نفر از فقرای قاهره در قبرستان‌ها زندگی می‌كنند و آواره و بیابان‌گرد هستند. البته بنده تا 2-3 میلیون نفر را نیز شنیده‌ام.


* آمریكا پاداش نوكری مبارك را هم نداد


رهبر معظم انقلاب اسلامی ادامه دادند: مردم مصر در چنین وضعیت و شرایط سخت معیشتی زندگی می‌كنند و آمریكایی‌ها به خاطر نوكری حتی پاداش هم ندادند و امروز نیز به او پاداش نمی‌دهند و هر ساعتی كه به امید خدا مبارك از مصر فرار كند و خارج شود، مطمئناً اولین دروازه‌ای كه به روی او بسته خواهد شد دروازه‌های آمریكا است چرا كه او را راه نمی‌دهند، چه آنكه بن‌علی و محمدرضا را راه ندادند.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان كردند: كسانی كه دلشان برای دوستی و رفاقت با آمریكا و اطاعت از آن می‌تپد این نمونه‌ها را ببینند. اینها مانند شیطان هستند.


* آمریكایی‌ها و صهیونیست‌ها به شدت دستپاچه هستند


رهبر فرزانه انقلاب با بیان اینكه آمریكائی‌ها به وسیله این افراد حقیر و ضعیف به دنبال منافع خود هستند، تصریح كردند: البته امروز آمریكائی‌ها به شدت دستپاچه هستند و اسرائیلی‌ها بیشتر از آنها در قضیه مصر دستپاچه و دنبال علاجی هستند كه البته علاجی هم پیدا نخواهند كرد. آنها مشغول فریب هستند و دم از طرفداری مردم می‌زنند. آمریكائی‌ها به مبارك گفته‌اند كه زودتر باید بركنار شود و برود. كه همه اینها بستگی به مردم مصر دارد كه چگونه عمل كنند و تصمیم بگیرند.

منبع خبر گزاری فارس

طبقه بندی: اخبار،
[ دوشنبه 17 بهمن 1390 ] [ 12:07 ق.ظ ] [ رضا مردانه ]
درباره وبلاگ

خدایا تا ظهور آقامان امام خامنه ای را برایمان نگه دار .
آمین


یاس یعنی بوی دل بوی بهشت / یاس یعنی فاطمه حیدر سرشت
امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
پخش زنده حرم امامان معصوم و اماکن مقدس وصیت نامه شهدای 8 سال دفاع مقدس خاطرات و داستان های زمان جنگ تصاویری از شهدا و امام شهدا یکی از بزرگترین مراجع حدیث شعر های امام خامنه ای تصاویری از امام خامنه ای شعر های امام خمینی پیامک و سخن بزرگان دانستنی ها