تبلیغات
بوی یاس

بوی یاس
وبلاگ سیاسی مذهبی بوی یاس (فدایی ولایت )

مشروح سخنان حضرت آقا امام خامنه ای  در خطبه‌های نماز جمعه تهران
قسمت اول
اطاعت محض رژیم كنونی مصر از آمریكا و اسرائیل عامل اصلی قیام مردم است

خبرگزاری فارس: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأكید كردند: اطاعت محض رژیم كنونی مصر از آمریكا و اسرائیل عامل اصلی قیام مردم است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر امروز در خطبه اول نماز جمعه تهران اظهار داشتند: همه شما نمازگزاران عزیز و خودم را به رعایت تقوای الهی توصیه می‌كنم.

ایشان افزودند: امروز روز شهادت حضرت علی‌بن موسی‌الرضا ابا‌لحسن (ع) و روزهای قبل هم یاد رحلت نبی معظم و مكرم اسلام حضرت محمد‌بن‌عبدالله (ص) و شهادت جانسوز سبط اكبر حضرت‌مجتبی (ع) را مردم ما گرامی داشتند.


رهبر انقلاب ادامه دادند: این مصیبت‌های بزرگ، این حوادث ناگوار و دردآور تاریخ را به شما مؤمنان نمازگزار و همه ملت ایران و همه شیعیان و به همه مسلمین عالم تسلیت عرض می‌كنم.


ایشان همچنین گفتند: خدای متعال به پیغمبر خود هم می‌فرماید "لزوم تقوا، رعایت تقوا، مخاطبش حتی وجود مقدس پیغمبر است. "


رهبر فرزانه انقلاب با تأكید بر اینكه خدا را در نظر داشته باشیم و مراقب اعمال خود، رفتار خود و گفتار خود و حتی افكار و تصورات خود باشیم، فرمودند: این معنای تقواست؛ اگر این حاصل شد همه راه‌های بسته گشوده خواهد شد و خدای متعال در همه مراحل ملتی را كه دارای تقواست، یاری خواهد كرد.


* انعكاس صدای انقلاب اسلامی ایران در دنیای اسلام


ایشان در بخش دیگری از سخنانشان به سی‌و‌دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی كشورمان اشاره و تأكید كردند: این دهه فجر، دهه فجر امسال و 22 بهمن امسال یك شور و حال دیگری دارد، زیرا مردم پس از سال‌ها مجاهدت خود مشاهده می‌كنند كه انعكاس صدای آنها، فریاد مظلومانه و قدرت‌مندانه آنها امروز در مناطق دیگری از دنیای اسلام با قوت و قدرت شنیده می‌شود.


* حوادث مصر و تونس برای ملت ایران معنای خاصی دارد


رهبر معظم انقلاب فرمودند: حوادث امروز شمال آفریقا، كشور مصر و كشور تونس و برخی كشورهای دیگر، برای ما ملت ایران، معنای خاصی دارد و این همان چیزی است كه همیشه به عنوان حدوث بیداری اسلامی به مناسبت پیروزی انقلاب بزرگ اسلامی ملت ایران گفته می‌شد و امروز خودش را دارد نشان می‌دهد؛ لذا هم این دهه مهم است و امروز من یك مطلبی را در خطبه اول درباره انقلابمان عرض می‌كنم و در خطبه دوم هم، اندكی به مسائل مصر و تونس می‌پردازم و سپس با اجازه شما نمازگزاران محترم خطابه‌ای را به زبان عربی، به مسلمانان عرب‌زبان در سراسر منطقه متوجه خواهم كرد، انشاء‌الله.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین فرمودند: آنچه كه من درباره انقلابمان، درباره این حادثه عظیم ملت ایران عرض می‌كنم كه برای ما آموزنده است، عبرت‌آموز است، اولاً یك تصویری است از واقعیت‌های جهان تا ببینیم، مستكبران، استعمار‌گران، زورگویان عالم و قدرت‌های مسلط، چه می‌خواستند و چه شد، به دنبال چه بودند امروز چه اتفاقی در عمل رخ داد و بعد هم دو ویژگی از ویژگی‌های انقلاب را كه مربوط به همین دوره ماست، عرض خواهم كرد.


ایشان بر همین اساس یادآور شدند: در آن بخش اول كه مربوط به تصویر وضعیت موجود و تطبیق آن و مقایسه آن با آن چیزی كه زورگویان و قلداران عالم به دنبال آن بودند، در آن بخش عرض می‌كنم، فاتحان جنگ بین‌الملل اول و دوم كه عمدتاً چند كشور اروپایی و آمریكا بودند، اینها برای این منطقه مهم خاورمیانه یك سیاست تثبیت‌‌شده‌ای داشتند.


رهبر فرزانه انقلاب در بیان دلیل سیاست‌های تثبیت‌شده اروپایی‌ها و آمریكایی‌ها برای منطقه خاورمیانه، فرمودند: این منطقه از لحاظ موقعیت سوق‌الجیشی مهم است؛ هم منطقه اتصال آسیا و اروپا و آفریقاست و هم یكی از بزرگ‌ترین انبار‌های "نفت " عالم است كه "نفت " جریان حیاتی همه قدرت‌های صنعتی است كه بر دنیا مسلطند.


* خاورمیانه انبار نفت است/ سیاست‌های غرب برای استعمار كشورهای خاورمیانه


ایشان در ادامه با تأكید بر اینكه خاورمیانه انبار "نفت " است، فرمودند: خاورمیانه از لحاظ ملت‌ها دارای ملت‌های كهن و ریشه‌دار و با سوابق تاریخی است، لذا برای این منطقه سیاستی اتخاذ كردند كه آن سیاست عبارت بود از اینكه در این منطقه باید كشورها و واحدهای سیاسی وجود داشته باشد كه این خصوصیات را داشته باشند، اولاً ضعیف باشند و ثانیاً با یكدیگر دشمن باشند و مخالف باشند و با هم كنار نیایند و نتوانند اتحاد كنند، لذا دیدید سیاست تقویت ناسونیالیسم عربی و ناسونیالیسم تركی و ناسونیالیسم ایرانی در طول سال‌های متمادی توسط اروپایی‌ها و آمریكایی‌ها دنبال شد.


رهبر انقلاب بر همین اساس به تبیین دیگر خصوصیات سیاست غربی‌ها درباره منطقه خاورمیانه پرداختند و فرمودند: غرب می‌خواست كه حاكمان این كشورها از لحاظ سیاسی، حكام دست‌نشانده و مطیع باشند و زیر بار قدرت‌های غربی بروند و حرف گوش‌كن باشند؛ همچنین غرب می‌خواست كه این كشورها از لحاظ اقتصادی مصرف‌كننده باشند یعنی "نفتی " را كه تقریباً مفت از چنگشان خارج می‌كردند، پول همان نفت را دوباره خرج واردات كنند و خرج مصرف كنند تا كارخانه‌های غربی رونق بگیرند. و خامساً غربی‌ها می‌خواستند كه كشورها از لحاظ علمی عقب‌افتاده باشند و اجازه پیشرفت علمی به آنها داده نشود.


رهبر انقلاب با ذكر این نكته كه مواردی كه من عرض می‌كنم سرفصل است و هر كدام از این موارد حقیقتاً به اندازه یك كتاب، شرح و تفسیر دارد، فرمودند: باید بدانیم كه غربی‌ها چطور در ایران و در بعضی كشورهای دیگر از توسعه و تعمیق علم جلوگیری می‌كردند؛ آنها می‌خواستند از لحاظ فرهنگی، كشورهای منطقه خاورمیانه مقلد محض اروپایی‌ها باشند و از لحاظ نظامی، ذلیل، آسیب‌پذیر و ضعیف باشند، از لحاظ اخلاقی، فاسد باشند و دچار انحطاط‌های گوناگون اخلاقی باشند.


ایشان همچنین عنوان كردند: آمریكایی‌ها و اروپایی‌ها می‌خواستند ملت‌های این منطقه از لحاظ مذهبی نیز كاملاً سطحی و قانع به مذهب فردی و احیاناً مذهب تشریفاتی باشند؛ این تصویری بود كه آنها از این منطقه برای خودشان درست كرده بودند؛ برایش سیاست‌گذاری كردند و شاید هزاران ساعت استراتژیست‌های غربی نشستند و درباره این مسائل، مطالعه كردند، فكر كردند، برنامه‌ریزی كردند، آدم‌هایشان را در این منطقه معین كردند و به وسیله آنها، كارهایشان را انجام دادند.


رهبر معظم انقلاب در ادامه سخنانشان اعلام كردند: با این تحلیل می‌شود رفتار "رضاخان " را درست فهمید و رفتار "محمدرضا " را درست فهمید، رفتار مصطفی كمال "تركیه " را فهمید و دیگران و دیگران.


* انقلاب اسلامی ایران انفجار عظیمی بود كه غرب را به هم ریخت


رهبر انقلاب فرمودند: در مصر مثلاً طی چند سالی یك حكومت ملی سر كار آمد، در ایران به گونه‌ای دیگر و در جاهای دیگر، جور دیگری؛ لیكن عموماً به طور مطلق كه نگاه می‌كنیم، در همه این بخش‌ها، غربی‌ها تا قبل از انقلاب پیشرفت كردند، اما ناگهان حادثه بزرگی، انفجار عظیمی رخ داد كه همه اوضاع و شرایط آنها را به هم ریخت.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه یادآور شدند: یك مرد عالم، برجسته، حكیم، فقیه، مجاهد، شجاع، خطر‌پذیر و نافذ‌الكلمه در ملت ایران ظهور كرد به نام امام‌خمینی كه حقیقتاً ظهور و حضور این مرد و تربیت این انسان بزرگ، "كار خدا " و "تقدیر الهی " بود تا یك چنین اتفاقی بیفتد و مردم ایران هم آماده بودند، استقبال كردند و پذیرفتند و خطرها را به جان خریدند و وارد میدان شدند، جانشان و مالشان را دادند و امتحان خوبی پس دادند.


ایشان فرمودند: ملت ایران انقلاب اسلامی را به وجود آوردند و همه حساب‌های غربی‌ها به هم ریخت و این محاسبات خراب و دچار اختلال شد؛ انقلاب اسلامی در ایران قوی ظاهر شد و قوی ادامه پیدا كرد، یعنی این‌جور نبود كه سال اول و دوم و سوم یك هیجانی به وجود بیاید و بعد مسائل تمام شود، نه، ادامه پیدا كرد.


رهبر فرزانه انقلاب عنوان كردند: امام مثل كوه ایستاد و ملت هم پشت سر امام مانند كوه استواری ایستادند؛ دشمن هم یعنی جبهه دشمن چون یك دشمن نبود بلكه یك جبهه بودند، هر چه توانستند، تلاش كردند و هر كاری از دستشان بر می‌آمد، انجام دادند.


"از جنگ‌های خیابانی تا جنگ‌های قومی، تا كودتای نظامی، تا تحمیل جنگ 8 ساله، تا تحریم اقتصادی، تا به راه‌انداختن ماشین عظیم جنگ روانی در طول 32 سال، 32 سال است كه علیه ملت ایران و علیه انقلاب اسلامی ایران و علیه امام‌خمینی (ره) جنگ روانی وجود دارد و همه اینها انجام گرفت و دروغ گفتند و تهمت زدند و شایعه پخش كردند، سعی كردند ایجاد اختلال كنند و سعی كردند راه‌ها را منحرف كنند در داخل و هدف‌هایی كه آنها دنبال می‌كردند در درجه اول "سقوط انقلاب " و "سقوط نظام جمهوری اسلامی " بود، حركت براندازی و هدف اول آنها "براندازی نظام " بود ".


* فتنه 88 نمایشنامه غربی‌ها برای از بین بردن سیرت انقلاب بود


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ولی امر مسلمین جهان در ادامه خطبه اول نمازجمعه این هفته تهران، هدف دشمنان انقلاب را سقوط جمهوری اسلامی و براندازی این دولت دانستند و اظهار داشتند: هدف بعدی دشمنان این بود كه اگر براندازی موفق نشد، نظام جمهوری اسلامی را استحاله كنند، یعنی صورت انقلاب باقی بماند اما سیرت انقلاب و روح آن از بین برود كه در این زمینه تلاش بسیاری كردند و آخرین بخش نمایشنامه آنها نیز همین فتنه 88 بود.


* فتنه 88 را محبان نفس و مقام بوجود آوردند


ایشان فتنه 88 را نتیجه تلاش عده‌ای در داخل به دلیل حب نفس و حب مقام دانستند و افزودند: برخی افراد به دلیل این امراض خطرناك نفسانی اسیر این توطئه شدند، بنده بارها گفته‌ام كه مدیر، طراح و نقشه‌كش این صحنه در بیرون مرزها بوده و هست و برخی در داخل دانسته و یا ندانسته با آنها همراهی كردند.


مقام معظم رهبری با بیان اینكه دشمنان تلاش كردند تا اگر نظام اسلامی باقی می‌ماند، افرادی در آن نفوذ كند كه این افراد عوامل اصلی دشمن در مسائل مختلف باشند، اضافه كردند: دشمن می‌خواست این نظام در حالی ادامه پیدا‌ كند كه قدرت كافی را نداشته و ضعیف باشد، یعنی مطیع و سرسپرده غرب باشد كه در مقابل آمریكا نایستد.


* بیداری ملت ایران دشمنان را در مقابله با نظام جمهوری اسلامی ناكام گذاشته است


ولی امر مسلمین جهان با تاكید بر اینكه تمام این اهداف و عوامل گوناگون تا امروز شكست خورده است، تاكید كردند: البته تلاش دشمن ادامه داشته و كارهای مختلفی در این زمینه دنبال شده است، یعنی دشمن در این زمینه كم نگذاشته، اما توفیقی هم نداشته است، چون مردم بیدار بوده و كشور ما نخبگان، ملت و مسئولان خوبی دارد.


آیت‌الله خامنه‌ای در همین زمینه با تاكید بر اینكه انقلاب اسلامی با تمام این مشكلات به راه خود ادامه داده و پیش رفته است، اظهار داشتند: این انقلابی كه در ایران اتفاق افتاد تغییراتی را در جهان بوجود آورد كه از لحاظ عمق و ژرفا، تغییرات مهمی بوده و بر اساس همین تغییرات است كه می‌توان جامعه را پیش برد و تغییرات گسترده‌ای بوجود آورد.


ایشان در ادامه فرمایشات خود به برخی از این تغییرات اشاره كردند و یادآور شدند: این تغییرات در مقابل چشمانمان است، اما همانطور كه خداوند در قرآن كریم ما را متوجه خورشید می‌كند درحالی كه خورشید در مقابل چشمانمان قرار دارد، گفتن این موارد برای جلب توجه ما لازم و ضروری است.


مقام معظم رهبری با بیان اینكه پیش از پیروزی انقلاب، نظام حاكم در ایران یك نظام اسلام‌ستیز بود، فرمودند: آن نظام بدنبال زدن ریشه‌های اعتقادات اسلامی مردم بود، اما انقلاب در مقابل این نگاه ایستاد و اسلام را محور اداره كشور قرار داد و احكام و قوانین اسلامی را ملاك رد یا قبول قوانین كشور دانست.


* ایران پیش از انقلاب از لحاظ سیاسی كاملاً وابسته بود


رهبر فرزانه انقلاب اسلامی با بیان اینكه پیش از پیروزی انقلاب، كشور از لحاظ سیاسی كاملا وابسته بود، خاطرنشان كردند: حكومت آن زمان و حتی خود محمدرضا و دستگاه‌های مختلف مطیع آمریكا و منتظر اشاره آن بودند، به عنوان مثال امینی به آمریكا رفت تا آمریكایی‌ها را برای نخست‌وزیری خود قانع كند و نخست‌وزیر هم شد، اما بعد از چند سال شاه به دلیل مخالفت با وی به آمریكا رفت و آمریكایی‌ها را قانع كرد تا امینی را از نخست‌وزیری عزل كنند.


آیت‌الله خامنه‌ای در همین زمینه با بیان اینكه شاهد بودیم كه در آن زمان برای انتخاب نخست‌وزیر مملكت، شاه كشور منتظر اعلام رضایت آمریكا بود، اظهار داشتند: شاه كشور در آن زمان برای بسیاری از مسائل دیگر نیز سفیر آمریكا و انگلیس را به كاخ خود دعوت می‌كرد تا تصمیمات خود را با آنها در میان بگذارد و اگر آنها مخالفت می‌كردند، این تصمیمات اجرایی نمی‌شد، یعنی كشور كاملا مطیع آمریكا بود و قبل از آن نیز حاكمان كشور مطیع انگلیس بود.


ایشان با بیان اینكه رضاخان را انگلیسی‌ها سر كار آوردند و خودشان او را بركنار كردند، تاكید كردند: این شرایط پیش از انقلاب بود اما پیروزی انقلاب، استقلال كامل سیاسی را به كشور هدیه داد و امروز در این دنیای بزرگ هیچ قدرتی وجود ندارد كه بتواند ادعا كند اراده و خواست او در اراده مسئولین و یا ملت ایران تاثیری دارد.


* احترام جهانیان به ملت ایران به دلیل استقلال سیاسی كشور است


رهبر معظم انقلاب با تاكید بر اینكه ایستادگی، استقلال و عزت جمهوری اسلامی بیشترین جذابیت را برای ملت‌های جهان دارد، اضافه كردند: اینكه می‌بینیم ملت‌های جهان نسبت به ملت ایران احساس احترام می‌كنند، بخش عمده‌ای از آن ناشی از همین استقلال سیاسی است.


ولی امر مسلمین جهان با بیان اینكه پیش از انقلاب حكومت ایران سلطنتی بود، فرمودند: مردم در حكومت سلطنتی هیچ نقشی ندارند اما نقطه مقابل این حكومت سلطنتی، مردم‌سالاری است كه مردم در آن نقش تأثیرگذاری دارند.


آیت‌الله خامنه ای با بیان اینكه پیش از انقلاب، حكومت ایران وراثتی بود، یادآور شندند: در آن زمان یك نفر می‌مرد و یك نفر دیگر را به جای خود معرفی می‌كرد و در این میان مردم هیچ نقشی نداشتند و مجبور بودند كه شاه جدید را بپذیرند، اما در جمهوری اسلامی ایران به بركت انقلاب، حكومت مردمی استقرار یافته است كه در این نظام، مردم نقش تأثیرگذاری دارند.


مقام معظم رهبری در ادامه با نقل خاطره‌ای از دوران مبارزات انقلابی و با اشاره به خفقان موجود در جامعه در زمان طاغوت، اظهار داشتند: پیش از انقلاب، حكومت ایران دیكتاتوری امنیتی بود، اما انقلاب اسلامی فضای آزاد نقد و اصلاح را در جامعه ایجاد كرد و در طول این 32 سال گذشته نیز این روند ادامه داشته است.


آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینكه پیش از انقلاب تكیه علم و فناوری كشور به طور كامل به غرب بود، افزودند: در آن زمان در كشور صنعت مونتاژ محض وجود داشت، اما بعد از انقلاب، خوباوری علمی، اعتماد به نفس ملی و حضور این همه دانشمند برجسته و بزرگ در رشته‌های مختلف علمی را شاهد بودیم كه این دانشمندان در جهان بی‌نظیر و كم‌شمار هستند.


* عزت و عظمت ملت ایران بعد از انقلاب اسلامی نمایان شد و دشمنان را مبهوت كرد


ایشان در ادامه اظهار داشتند: قبل از انقلاب، كشور ایران در مسائل جهان و حتی منطقه هیچ تاثیری نداشت و یك كشور تحقیر شده بود اما بعد از انقلاب، عزت و عظمت این ملت در جهان نمایان شده و تاثیرات آن در منطقه، دشمنان را مبهوت كرده است.


آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اعترافات رسانه‌های غربی به نفوذ جمهوری اسلامی ایران در قضایای منطقه خاطرنشان كردند: رسانه‌های غربی به این مسئله حتی با نگاه مغرضانه اعتراف می‌كنند، در حوزه فرهنگی نیز ایران پیش از انقلاب یك مقلد محض بود، اما انقلاب اسلامی ایران، تهاجم فرهنگی را به عنوان یك خطر شناسایی و معرفی كرد.


آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان كردند: زمانی كه این پایه‌های اساسی در یك كشور بنا گذاشته شد، آن ملت می‌تواند امیدوار باشد كه روی این پایه‌‌ها، بنای یك تمدن جدید و اصیل را پایه‌گذاری كند.


ایشان با بیان اینكه هر كدام از این خصوصیات می‌تواند به نحوی مورد توجه ملت‌های جهان قرار گیرد، تصریح كردند: ملت‌های دیگر مجذوب این خصوصیات می‌شوند و آن را تحسین می‌كنند، كه البته مهمتر از همه، همین مسئله استقلال سیاسی و ایستادگی در مقابل زورگویی دشمنان است.


رهبر فرزانه انقلاب در بخش دیگری از سخنان خود به سخنان یكی از متفكرین غربی اشاره كردند و فرمودند: این متفكر غربی می‌گوید كه اگر در بین ملت‌های مسلمان جهان دو نكته وجود داشته باشد، همه تابوهای غربی در هم شكسته خواهد شد؛ مساله اول، قانون اساسی جمهوری اسلامی ایزان است كه یك حكومت پیشرفته دینی را برای مسلمانان جهان ممكن می‌سازد و نشان می‌دهد با این قانون می‌توان یك حكومت متجدد امروزی و كاملا دینی ایجاد كرد.


آیت‌الله خامنه‌ای دومین نكته مورد توجه این متفكر غربی را كارنامه موفقیت‌های علمی، سیاسی و فرهنگی جمهوری اسلامی را دانستند و اظهار داشتند: این متفكر غربی تاكید دارد اگر این مسائل كه در ایران اسلامی به طور نسبی واقع شده است، اگر برای ملت‌های مسلمان جهان روشن شود یك الگوی نظام‌سازی خواهد بود و نمی‌توان در مقابل این حركت‌های اسلامی ایستاد و این اتفاق اكنون رخ داده است.


* نتایج انقلاب اسلامی ایران را امروز در شمال آفریقا مشاهده می‌كنیم


رهبر فرزانه انقلاب با تاكید بر اینكه این اتفاق در طول 30 سال گذشته و به تدریج رخ داده است، خاطرنشان كردند: در این سال‌ها شاهد بودیم كه این مسائل به تدریج در ذهن ملت‌های مسلمان جای گرفته، رشد كرده و پخته شده است كه نتیجه آنرا امروز در اتفاقات شمال آفریقا تونس مشاهده می‌كنیم.


ایشان با تاكید بر اینكه البته خود غربی‌ها نیز در این زمینه اشتباهاتی داشته‌اند كه این اشتباهات سیاسی نیز به جمهوری اسلامی ایران كمك كرده است، به مساله هسته‌ای ایران اشاره كردند و فرمودند: اشتباه غربی‌ها در مسئله هسته‌ای ایران این بود كه جنجال و هیاهو به پا كردند و طی 7 سال گذشته اعلام كردند كه جمهوری اسلامی باید از مسئله هسته‌ای خود عقب‌نشینی كند.


ایشان با بیان اینكه همین اشتباه 2 نكته را برای مردم دنیا روشن كرد، افزودند: این اتفاقات نشان داد كه ایران توانسته است در قضیه هسته‌ای پیشرفت‌های غیرقابل انتظاری پیدا كند و دوم اینكه ایران با همه این فشارها ایستاده و عقب‌نشینی نمی‌كند و همین موارد به نفع ملت ایران بوده است.


* سیاست‌های غرب برای فشار به ایران به نفع ملت ایران تمام شد
[ دوشنبه 17 بهمن 1390 ] [ 12:01 ق.ظ ] [ رضا مردانه ]
درباره وبلاگ

خدایا تا ظهور آقامان امام خامنه ای را برایمان نگه دار .
آمین


یاس یعنی بوی دل بوی بهشت / یاس یعنی فاطمه حیدر سرشت
امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
پخش زنده حرم امامان معصوم و اماکن مقدس وصیت نامه شهدای 8 سال دفاع مقدس خاطرات و داستان های زمان جنگ تصاویری از شهدا و امام شهدا یکی از بزرگترین مراجع حدیث شعر های امام خامنه ای تصاویری از امام خامنه ای شعر های امام خمینی پیامک و سخن بزرگان دانستنی ها