تبلیغات
بوی یاس

بوی یاس
وبلاگ سیاسی مذهبی بوی یاس (فدایی ولایت )

 سردارشهید محمد اسلا می نسب                                                      

                 

 محل تولد: روستای لایزنگان داراب

 مسئولیت : فرمانده گردان امام رضا(ع)   

تاریخ  شهادت: 4/10/65   

 محل شهادت:محور شلمچه عملیات کربلای ۴

 گوشه ای از زندگینامه شهید

در اواخر زمستان سال 1333 و در روستای لایزنگان از توابع شهرستان داراب خانواده اسلامی‌نسب آغوش خود را برای ورود «محمد» باز كرد. سومین بهار زندگی این نو قدم با مرگ جانسوز پدر همراه شد. او قرآن را در طفولیت فرا گرفت و به یمن مؤانست با كلام الهی، شكوفه‌های عشق و ایمان در دل نورانی‌اش شكفت. دوران دبستان را در روستا و مقاطع بعد را در شیراز گذراند و در كنار درس مدتی نیز به كار مشغول شد.
وی همزمان با بحبوحه انقلاب، در تظاهرات و راهپیمایی‌ها حضور فعال داشت. در سال 1353 ازدواج نمود و پس از پیروزی قیام مردمی همزمان با شروع غائله كردستان به این منطقه عزیمت كرد و پس از سه ماه نبرد علیه منافقین به شیراز بازگشت و با آغاز جنگ تحمیلی وارد عرصه جهاد در سرزمین خوزستان گردید و تا لحظه شهادت به مبارزه با دشمنان حق پرداخت. در طول این مدت در عملیاتهای مختلفی شركت كرد و از ناحیه چشم مجروح شد. در عملیات والفجر 8 با سمت فرماندهی گردان امام رضا (ع) به خط رفت، و در اثر پخش مواد شیمیایی دچار مصدومیت شد.
محمد علاقه قابل ستایشی به حضرت صدیقه كبری فاطمه زهرا (س) داشت و بدین جهت او را «سردار زهرایی (س)» می‌خواندند و سرانجام در عملیات كربلای 4 با رمز یا زهرا (س) درحالیكه فرماندهی گردان امام رضا (ع) از لشكر 19 فجر را بر عهده داشت. در سن 32 سالگی در سال 1365 شهد شیرین شهادت را نوشید. از او 5 فرزند به یادگار ماند. پیکر پاکش را 25 روز بعد به دنبال عملیات کربلای 5 به شیراز انتقال دادند و در دارالرحمه شیراز به خاک سپردند.

عملیات کربلای 4 به اتمام رسیده بود . اطلاع یافتم که دشمن تعداد ازشهدا را د رزیر خاک های گرم وسوزان شلمچه دفن کرده است . جمعی ازاسرای عراقی را برای تفحص از جسد این عزیزان در منطقه نگه داشتیم . مدتی را به جستجو پرداختند اما اثری نیافتند .

نا امیدانه دست از تلاش بر داشتند و آستین به عرق خیس کردند . درراه رفتن به اردوگاه بودند که ناگهان فریاد یکی از آنها به هوا خواست و مفهوم کلام عربی اش این بود که من جای دفن شهدا را به خاطر آوردم ، برویم تا نشانتان بدهم .

برادران را به پای تپه ای برد که پرچم عراق بر روی آن نقاشی شده بود ...

زمین را حفر کردند و اجساد را بیرون آوردند . از قبل به برادر رنجبر «مسئول تعاون لشکر»تأکید کرده بودم که اگر جسد شهید اسلامی نسب پیدا شد ، به من اطلاع بده . همین طور هم شد . سریعاً خودرا به معراج شهدا رساندم ، حیرت و شگفتی غیر قابل وصفی بر چهره ام گل انداخت وقتی آن پیکر مجروح را تازه و معطر دیدم . اصلاً انگار نه انگار که پانزده روز در زیر خاکهای گرم و سوزان آرمیده بود.

 

 

# عملیات کربلای 4 در حال طرح ریزی بود ؛ از طرف فرماندهی لشکر دستور رسید تا به اتفاق شهید اسلامی نسب از روی دکل دیدبانی مواضع دشمن را شناسایی کنیم . شدت آتش دشمن بر روی دکل به حدی بود که کسی رایارای بالا رفتن از آن نبود .

مسئول دکل که از برادران واحد اطلاعات بود ، به شهید اسلامی نسب گفت : با توجه به حجم سنگین آتش ، بهتر است فعلاً صرف نظر کنید که در این شرایط امکان صعود وجود ندارد . اما شهید بزرگوار با اراده ای مصمم خطاب به مسئول دکل گفت : اگر عراقی ها منطقه را طوری گلوله باران کنند که آتش از شش جهت ببارد ،چون از طرف فرماندهی دستور دارم ، موظف به انجام این مأموریتم و به اینگونه موانع اعتنایی نخواهم داشت .

سرانجام زیرآن باران گلوله ، دکل را بالا رفت و مأ موریت سخت خود را با موفقیت کامل انجام داد و بدینسان آن شهید عزیز طاعت اطاعت را به جای آورد .

 

فرازی از وصیت شهید بزرگوار :

شهادت آنچنان شیرین و لذت بخش است که با هیچکدام از وعده های دنیوی او را مقیاسی نیست . شهادتی که دشمن با هیچ سلاحی علیه او نمی تواند به مبارزه آید و همه تیغهای دشمن در مقابلش کند وبی اثر است .
طبقه بندی: وصیت نامه و زندگی نامه شهدای مرودشت، سرداران استان فارس،
برچسب ها: وصیت، نامه، زندگی نامه، سرداران فارس، شهید اسلامی نسب، شهادت، داراب، فراز،
[ دوشنبه 22 اسفند 1390 ] [ 04:13 ب.ظ ] [ رضا مردانه ]
درباره وبلاگ

خدایا تا ظهور آقامان امام خامنه ای را برایمان نگه دار .
آمین


یاس یعنی بوی دل بوی بهشت / یاس یعنی فاطمه حیدر سرشت
امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
پخش زنده حرم امامان معصوم و اماکن مقدس وصیت نامه شهدای 8 سال دفاع مقدس خاطرات و داستان های زمان جنگ تصاویری از شهدا و امام شهدا یکی از بزرگترین مراجع حدیث شعر های امام خامنه ای تصاویری از امام خامنه ای شعر های امام خمینی پیامک و سخن بزرگان دانستنی ها